Dostum Var Diyen Parmak Kaldırsın!

dost-dedigin-gorseli

Dostum dediğiniz hanımlar gerçekten ne kadar dostunuz? Dostluk kötü günde mi belli olur sizce? Ben fikrimi söyleyeyim ki dostluk iyi günde belli olur arkadaşlar. Karşındakinin derdinden beslenen ne kadar çok kadın var farkında mısınız?
Durun bu işi biraz genişletelim. Kadınlar arasında birkaç ilişki biçimi vardır, dinleyensiniz, anlatansınız veya her ikisi de mevcuttur arkadaşlığınızda. Her ikisi de yoksa zaten siz dost falan değilsiniz onu unutun bir kere zira hep anlatıyorsanız bir dünya derdiniz var demektir. Karşınızdaki hep sizi dinliyor ve hiç anlatmıyorsa neden bir düşünün. Siz ona halini hiç sormadığınız içinse çok bencilsiniz ve karşınızdakini söğürüp onun enerjisini emiyorsunuz ve o kişi buna eyvallah diyorsa bundan bir şekil mutlaka haz alıyordur. Zırttt terslik 1! Şayet o size anlatıyorsa ve siz sadece dinliyorsanız aynı durum sizin için de geçerlidir, bir dönüp kendi iç sesinizi dinlemenizi tavsiye ederim. Ayrıca anlatmayan tarafın ya beğenilmeme kaygısı vardır, ya karşı taraf çok dertli diye ona anlatacağı iyi şeylerin ‘nazara’ gelmesinden korkuyordur veya karşısındakine hiç güvenmiyor demektir. Öyle veya böyle bu ilişki biçiminde dostluk var diyemeyiz. Zoorrrttt terslik 2!
Dostluk denen kavramı sanki sadece konuşmak üzerine kurgulamışım gibi sığ duruyor belki bu yazdıklarım ama dostluk dediğiniz şey nedir ki? Paylaşmaktır basitçe. O mutlu olduğunda onun mutluluğuna sevinebilmek var ya bulunmaz bir erdemdir, içinden benim de olsaydı ya, ben de yapabilmiş olsaydım ya, benim çocuğum da başarabilseydi ya vs gibi kadınsal dürtülere yenilmeden gerçekten onun için sevinebilmek… Yoksa üzülmek, derdinde yanına gidip sırtını okşamak çok da zor olmasa gerek. Kötü gün dostu olmak nedir bilir misiniz? O yokken, o bilmeden, hiçbirşey beklemeden onun için dua edebilmektir bence. En güzel duanın başkalarının iyiliği için edilen dua olduğuna hep inanmışımdır zaten.
Bu bahsettiğim maddeler erkekler bazında hiç birşey ifade etmez oysa ki. Onlar zaten paylaşmak üzerine kodlanmamışlardır, onların dostluğa bakış açıları bambaşkadır, bu da başka bahara artık:)

Sevgilerimle.

Leave A Reply

Navigate